Na co zwrócić uwagę przy zakupie maseczki antysmogowej?

Maseczki antysmogowe w ostatnim czasie są pilnie poszukiwanym artykułem. Spacer wieczorem po miastach na południu Polski do zdrowych nie należy. Wokoło unosi się smog, który utrudnia oddychanie, a poza tym jest szkodliwy dla organizmu. W wielu przypadkach powstaje on w wyniku nadmiernego spalania szkodliwych materiałów takich jak plastiki, lakierowane i pokryte tuszem papiery a także mokre drewno. Smog występuje najczęściej w sezonie jesienno zimowym – gdy robi się chłodniej i społeczność rozpoczyna palenie w piecach. Warto zatem zakupić maseczkę antysmogową, która pomoże nam przetrwać ten trudny okres zapylonego powietrza.

Jaką maskę kupić?

Zanim zdecydujemy się na zakup maseczki, trzeba pamiętać, że jej działanie musi być skuteczne. Ważne jest, by miała ona odpowiedni filtr, który poradzi sobie z niewielkimi drobinami pyłu. Powinna mieć także ochronną warstwę w postaci węgla aktywnego, która ochroni przed gazami.

Gdy rozglądamy się za maseczką, warto zwrócić uwagę na to, by filtrowała z powietrza takie składniki jak: tlenek siarki, tlenek azotu, benzopiren, a także tlenek i dwutlenek azotu. Ochroni nas ona nie tylko przed smogiem, ale również przed bakteriami, wirusami, czy alergenami.

Filtr w masce antysmogowej

Trzeba także pamiętać o tym, by filtr znajdujący się w maseczce co jakiś czas wymieniać. Za duża ilość zanieczyszczonego powietrza spowodować może, że taki filtr będzie trzeba wymieniać częściej w krótszym czasie. Parametry maseczki będą znajdowały się na stronie sklepu lub w punkcie handlowym.

Jeżeli mieszkamy w zagrożonym smogiem terenie, warto zakupić maski antysmogowe. Dzięki nim będzie nam się lepiej oddychało. Wpłynie to też korzystnie na nasze zdrowie, bo smog jest niebezpieczny i powoduje spustoszenie w organizmie.

Comments are closed.