Chroń się przed smogiem przy użyciu maski antysmogowej

Jakim powietrzem oddychamy? Niestety nie kryształowym. W życiodajnej mieszance gazów znajduje się również duża liczba substancji niepożądanych, między innymi takich jak: dwutlenek siarki, dwutlenek węgla, benzen, cząsteczki ołowiu, czy kadm.

 

Wraz gdy na zewnątrz temperatura spada, robi się mgliście, powietrze przestaje być czyste i oddycha nam się coraz gorzej. Na skutek chorób, które wywołuje zanieczyszczone powietrze rocznie umiera kilkanaście razy więcej ludzi, niż ginie w wypadkach samochodowych. Dlatego jeżeli mieszkamy w zanieczyszczonym przez smog rejonie, dobrze wyposażyć się w maseczkę antysmogową. Maseczki takie składają się z trzech elementów: filtra, powłoki oraz zaworu.

Jaki kupić rozmiar maseczki?

Przed kupnem maseczki, warto pomyśleć o jej rozmiarze. Powinno dopasować się ją do twarzy przed zakupem. Dla dzieci powinniśmy kupić mniejszą maseczkę. Oddzielnie zakupić możemy również maski antysmogowe przeznaczonych do różnych aktywności, na przykład jazdy na rowerze czy biegania. Co warto wiedzieć przed kupnem maski antysmogowej? Należy zwrócić uwagę na główne zawory oraz materiał wykonania. To on nam powie o jej jakości.

A jakie są ceny?

Ceny dobrych masek antysmogowych zaczynają się od stu złotych. Możemy się także zaopatrzyć w nie w sieci. Niestety jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Dlatego warto się zdecydować na zakup maseczki antysmogowej.