Maska antysmogowa – pogromca smogu!

Powietrze na zewnątrz jest coraz gorszej jakości. Gdy na zewnątrz jest zimno, pojawia się problemu smogu. Ma on bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Zatem warto kupić dla siebie i swojej rodziny maski antysmogowe, które znacznie poprawią jakość oddychania. Wpłyną one korzystnie nie tylko na nasz układ oddechowy, ale także na ogólny stan zdrowia.

Idealna ochrona

Maska antysmogowa powinna być wyposażona przede wszystkim w filtry, które zatrzymują pyły zawieszone w atmosferze. Warto wybrać takie, które oznaczone są międzynarodowym symbolem N99 – oznacza to, ze dobrze dopasowana winna zatrzymać 99 % pyłów. Warunku tego nie spełniają maski chirurgiczne, więc nie nadają się do ochrony przed smogiem.

Skuteczna maska antysmogowa

Skuteczna maseczka antysmogowa powinna zawierać również zawór. To kółeczko, które znajduje się na środku maseczki odprowadzające parę wodną i wilgoć, która powstaje w czasie oddychania. Powinna także zawierać usztywnienie na nos, dzięki któremu maska będzie lepiej przylegała do twarzy.Na rynku dostaniemy jednorazowe oraz wielokrotnego użytku maski antysmogowe. Pierwsze posiadają niewymienny filtr, jeżeli się on zapełni, wtedy maskę musimy wymieć na nową. Mamy też takie, które mają wymienny filtr.

Warto zakupić maski antysmogowe, bo przyczynią się one do ochrony naszego zdrowia. Dzięki nim także lżej nam się będzie oddychać.